logo_legbud ANKO – Usługi Budowlano-Transportowe

ANKO - logomalePrzedsiębiorstwo powstało w 1987 roku. Funkcjonując początkowo jako Zakład Remontowo- Budowlany, w 1995 roku zostało przekształcone w Usługi Budowlano Transportowe ANKO Spółka Jawna. Od ponad 25 lat zdobywamy doświadczenie w realizacji inwestycji budowlanych. Rozwija zaplecze techniczne poprzez ciągłe inwestowanie w nowoczesne maszyny, urządzenia i środki transportu. Istotnym aspektem zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa jest również wykwalifikowana kadra zarządzająca i kierownicza. Specjalizuje się w realizacji różnego typu budynków użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych oraz inwestycji drogowych, infrastrukturalnych i obiektów inżynierskich. Od początku działalności firma zrealizowała ponad 150 obiektów budowlanych i kilkadziesiąt kilometrów dróg. Oferuje pełen zakres usług budowlanych. Współpracuje z rzetelnymi dostawcami i podwykonawcami. Jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem.

AP Uniapol Development

uniapolAP Uniapol Development jest agencją pracy działającą na rynku polskim i międzynarodowym od 2005 roku. Naszą główną działalnością jest współpraca z partnerami biznesowymi w prowadzonych procesach HR. Zapewniamy wsparcie w procesach rekrutacyjnych na stanowiska niższego, średniego i wyższego szczebla oraz w obsłudze kadrowo-płacowej pracowników tymczasowych. Od początku funkcjonowania naszym priorytetem jest poszukiwanie wykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników dla naszych klientów. Działamy na rynku polskim, niemieckim, francuskim i belgijskim dając zatrudnienie i zapewniając pracowników w wielu gałęziach gospodarki. Jesteśmy członkiem Francuskiej Izby Handlowo – Przemysłowej  w Polsce i Polskiej Izby Handlowo – Przemysłowej we Francji oraz należymy do Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

 

Bank Zachodni WBK

BZWBK_cmykBank Zachodni WBK należy do największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się banków na polskim rynku, obsługującym Klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Naszym Klientom oferujemy kompleksowe usługi finansowe na najwyższym poziomie, wspierane przez nowoczesne technologie bankowe. Głównym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK jest Banco Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Mamy prawie 800 oddziałów w całej Polsce, więc najczęściej poszukujemy osób, które wiążą swoją karierę z profesjonalną obsługą Klientów i utrzymywaniem z nimi długofalowych relacji. Prowadzimy też rekrutacje do biur naszej centrali zlokalizowanych w Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie i Warszawie. Studentom proponujemy praktyki i staże w jednostkach naszej centrali (m.in. bankowość korporacyjna, global banking & markets, zarządzanie ryzykiem kredytowym, dział prawny, IT), a także w ramach bankowości detalicznej – w oddziałach na terenie całego kraju.

Dajemy naszym pracownikom dużą samodzielność w działaniu, a także wspieramy ich rozwój, dzięki czemu mogą osiągnąć sukces zawodowy.

 

Capgemini

Logo_RGB_webCapgemini jest jedną z największych firm świadczących zintegrowane usługi doradcze, informatyczne i outsourcingowe. Jako pracodawca oferuje rozwój w międzynarodowym środowisku, w interdyscyplinarnych zespołach ekspertów, którzy wspólnie z klientami pracują nad biznesowymi i technologicznymi rozwiązaniami wspierającymi ich działalność. Capgemini zatrudnia 144 000 pracowników w 44 krajach. W Polsce nasz zespół liczy już ponad 6 000 pracowników. Biura Capgemini znajdują się w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu.

Capgemini to przede wszystkim wiedza i możliwości. Możesz razem z nami tworzyć najnowocześniejsze rozwiązania dla wielu branż i korzystać ze wsparcia zespołów ekspertów o niezwykle szerokim zakresie  kompetencji – od międzynarodowej księgowości aż do zaawansowanych systemów IT. Nasze doświadczenie i zasięg wymaga, aby wszystko co robimy stało na najwyższym poziomie. Dostęp do świata Capgemini da Ci zupełnie nowe spojrzenie na Twoją karierę.

 

Comarch

ComaComarch_logo_2009_CMYKrch w imponującym tempie urósł z kilkuosobowej firmy do jednego z największych polskich dostawców rozwiązań IT w Europie Środkowej. Obecnie zatrudnia 4200 wysokiej klasy specjalistów. Posiada oddziały w 11 największych miastach w Polsce oraz kilkadziesiąt ulokowanych w Europie, obu Amerykach, Azji i na Bliskim Wschodzie.

 

 

Control Proces IT

Cp_logo_blue - 1Control Proces IT jest firmą o profilu informatycznym koncentrującą swoje działania w zakresie przemysłowych systemów sterowania i automatyki oraz wykonania oprogramowania systemów opartych o sterowniki swobodnie programowalne oraz systemy wizualizacji, archiwizacji i transmisji danych różnych producentów.

 

 

 

 

CPL

CPL_IS_LogoFocused on sourcing candidates our Digital Sourcing Hub performs targeted search campaigns, exclusively online. Our dedicated sourcing specialists are highly trained and internet savvy. Our aim is that we can „find anybody online”.

The Digital Sourcing Hub was set up to inform, and attract candidates at graduate level in every country, of opportunities that exist across Europe within MNC’s that are seeking talent especially for roles with skill shortages.

 

 

 

Cultural Care Au Pair

CCAP LogoCultural Care Au Pair to program wymiany kulturowej. Każdy uczestnik programu przez minimum rok mieszka u rodziny goszczącej opiekując się ich dzieckiem/dziećmi otrzymując bezpłatne zakwaterowanie i pełne wyżywienie oraz 780 USD miesięcznie. Dodatkowo otrzymuje 500 dolarów na naukę na uniwersytecie, bezpłatny przelot w obie strony, 2 tygodnie płatnych wakacji oraz dodatkowy miesiąc na podróżowanie.

Uczestnicy programu wracają z USA z płynnym językiem angielskim i certyfikatem z amerykańskiej uczelni znajdując dzięki temu pracę w Polsce, często w firmach międzynarodowych. Wymagania: wiek 18-26 lat, prawo jazdy, doświadczenie opieki nad dziećmi (również z rodziny), niekaralność, komunikatywny angielski, ukończona szkoła średnia oraz dobry stan zdrowia.

 

 

 

 

Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne Sp. z o.o.  (ICQST)

iqcstFirma IQCST rozpoczęła swoją działalność w Tarnowie w 1996 roku jako partner polskich producentów sprzętu telekomunikacyjnego. Wieloletnia obecność na rynku, intensywna współpraca z wiodącymi dostawcami rozwiązań telekomunikacyjnych, teleinformatycznych oraz największymi operatorami telekomunikacyjnymi zaowocowała bogatym doświadczeniem w roli producenta, a także integratora systemowych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Nasza oferta obejmuje budowę, projektowanie, wdrażanie, obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną zintegrowanych sieci transmisji głosu i danych, systemów telefonii VoIP, rozwiązań internetowych dla klientów korporacyjnych i prywatnych. Wieloletnie doświadczenie w integracji systemów przy znaczącym wsparciu partnerów technologicznych zaowocowało opracowaniem platformy komunikacyjnej iqSystem dedykowanej dla realizacji usług głosowych VoIP w sieciach operatorów CATV, dostawców usług ISP oraz operatorów telekomunikacyjnych.

 

Delphi

PrintDelphi w Krakowie to: 15 lat dynamicznego rozwoju centrum badawczo-rozwojowego, 1000 pracowników w inżynieringu oraz shared services, 200 zgłoszonych rozwiązań patentowych, 100 praktyk i staży w 2014 roku. Poznaj Delphi Automotive: Innovation for the Real World – to nasze motto, 3 mega trendy: Safe – Green – Connected, 100 tysięcy pracowników w 33 krajach, 1,5 mld USD na badania i rozwój (każdego roku).

Diakoniewerk Martha-Maria 

diakoniestation-martha-maria-pullach-solln-20414Fundacja katolików świeckich posiadająca 3 szpitale średniej wielkości i 6 rezydencji dla seniorów, zatrudniające ok.3400 pracowników

 

 

 

 

 

 

elPLC

_r_logo_cmykFirma „elPLC” Sp. z o.o. działa na rynku od ponad 10 lat. Obecnie zajmuje się obszarem mechatroniki, rozumianej jako połączenie inżynierii mechanicznej i materiałowej (wytwarzanie elementów mechanicznych, produkcja maszyn i stanowisk montażowych), elektrycznej, komputerowej oraz automatyki i robotyki. Obecnie, linie i maszyny firmy elPLC pracują w wielu krajach na świecie, takich jak Słowacja, Bułgaria, Francja, Hiszpania, Rosja, Meksyk, Chiny oraz Indie.

Firma dostarcza specjalistyczne maszyny, kompletne linie montażowe i stanowiska zrobotyzowane dla branży motoryzacyjnej (głównie produkcja części samochodowych), agd, maszynowej i elektrotechnicznej, takie jak stacje montażowe automatyczne, półautomatyczne i ręczne, testery, zgrzewarki, zaciskarki, szczotkarki, nitownice, stacje nanoszenia uszczelniaczy. Specjalizuje się w budowie testerów szczelności opartych na aparatach pomiarowych ATEQ.

Chociaż elPLC buduje maszyny i systemy sterowania głównie w branżach wymienionych powyżej, to ma na swoim koncie realizacje w przemyśle chemicznym, cementowym, farmaceutycznym i pozostaje otwarta na realizacje projektów w każdej dziedzinie przemysłu. Wykorzystuje produkty PLC/PAC, HMI, SCADA, itp. uznanych dostawców. Realizuje kompletne linie montażowe i technologiczne. Praca w tym zakresie obejmuje projektowanie i budowę linii od podstaw, modernizację istniejących linii, modernizację fragmentów linii, rozbudowę itp. W budowanych przez elPLC maszynach i urządzeniach wykorzystywane są różnych aspekty systemów wizyjnych takich jak rozpoznawanie kształtu czy koloru, rozpoznawanie znaków alfanumerycznych, wykrywanie ruchu, testowanie gabarytów. Firma ma ogromne doświadczenie w integracji takich systemów z układami sterowania i sterownikami PLC. Opracowuje oprogramowanie i aplikacje w zakresie systemów pomiarowych (m.in. z zastosowaniem National Instruments LabVIEW, NI Measurement Studio), testów funkcjonalnych, znakowania i drukowania etykiet, traceability, monitoringu, wizualizacji i akwizycji danych. Może poszczycić się rozwiązaniami informatycznymi dopracowanymi przez lata prób i praktycznych weryfikacji: ETYKIETA SYSTEM (zarządzanie znakowaniem, wydrukiem etykiet), ATEQMonitor (monitoring aparatów ATEQ), NetWAGA (zautomatyzowane naważanie).

Gate – Software

logo-290x75Firma Gate-Software prężnie działa na rynku od 2008 roku, dynamicznie rozwijając swoją ofertę o nowe usługi.  Zespół specjalistów oraz współpraca z najlepszymi z branży, pozwalają zagwarantować Klientom firmy Gate-Software profesjonalną obsługę we wszystkich etapy zlecenia. Zaufali im już klienci z Polski, Irlandii, Anglii, Australii. Gate-Software dba o komfort, bezpieczeństwo i dobre relacje podczas pracy z klientami. Usługi jakie oferuje firma Gate-Software to: outsourcing usług programistycznych, tworzenie dedykowanego oprogramowania do sklepów i serwisów internetowych, programowanie aplikacji mobilnych, projektowanie identyfikacji wizualnej (księgi znaków, UX) oraz grafiki webowej, promocja ofert firm różnymi kanałami reklamy, kolokacja/administracja serwerów VPS oraz dedykowanych.

 

 

Greentar Ogrody

greentar--mniejsze-logo2 (2)Firma Greentar Ogrody zajmuje się projektowaniem, budową i pielęgnacją terenów zieleni na terenie całej Polski.

 

 

 

 

 

 

 

Grupa BIS-POL

logo bispol 1 aktualnegifAgencja pośrednictwa pracy, pomaga osobom poszukującym pracy w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia za granicą. Specjalnością Grupy Bis-Pol są prace sezonowe w rolnictwie i ogrodnictwie, prace przy produkcji oraz prace montażowe w Niemczech, Francji, Holandii, Anglii, Austrii.

 

 

 

 

Grupa IGE+XAO

logoGRUPA IGE+XAO jest liderem w branży producentów oprogramowania komputerowego wspomagającego projektowanie, zarządzanie i wykonawstwo instalacji elektrycznych, układów automatyki i wiązek kablowych. Blisko 30 lat doświadczenia, 35 oddziałów zlokalizowanych w 19 krajach, ponad 82 000 sprzedanych licencji oprogramowania stanowią o sile i potencjale firmy. Oferowane rozwiązania docenione zostały przez potentatów branży lotniczej, kolejowej, transportowej czy energetycznej.

IGE+XAO Polska z siedzibą w Krakowie wraz z oddziałami w Tarnowie i Wadowicach aktywnie uczestniczy w tworzeniu oprogramowania w ramach międzynarodowej korporacji. Zespół liczący ponad 80 osób wykonuje prace programistyczne, testy oraz prace rozwojowe w ramach R&D.

 

Legbud Gargula 

logodlufgiemaleFirma LEGBUD GARGULA Józef Gargula  została utworzona w 1996r.  Głównym przedmiotem działalności jest produkcja bram garażowych, ogrodzeń i garaży. Firma znalazła ogromne uznanie na rynku budowlanym i jest dziś jednym z największych producentów niniejszych wyrobów. Wszystkie produkty są wykonywane przy zastosowaniu nowoczesnego parku maszynowego oraz przy użyciu innowacyjnych technologii. Aktualnie park maszynowy powiększono o szereg nowoczesnych maszyn i urządzeń służących częściowej automatyzacji produkcji m.in. o  laser, robot spawalniczy i załadowczy, urządzenie do cięcia strumieniem wody, malarnię proszkową, suwnicę, tokarkę kłową i in. Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą w takich dziedzinach działalności firmy jak produkcja, B + R, konstrukcja i technologia.

 

 

LMR-Marketing

LMR-logoAgencja reklamowo-marketingową promująca wizerunek firmy poprzez różnego typu kampanie reklamowe. Realizuje także zamówienia na terenie całej Polski. W roku 2008 powstała jednoosobowa działalność gospodarcza, a następnie poprzez dynamiczny rozwój powstała Spółka Cywilna LMR-MARKETING.

W zakresie działań firmy jest całkowita identyfikacja wizualna oraz usługi reklamowe. Prowadzi innowacyjne kampanie reklamowe w sektorze medycznym i około medycznym w oparciu o formułę wait-marketingu.

Swoje działania realizuje także w oparciu o współpracę z największymi drukarniami w kraju specjalizującymi się w realizacji zleceń nietypowych wielonakładowych. Dzięki połączeniu szerokiego zakresu działań klienci LMR Marketingw ciągu kilku dni mogą otrzymać wszystkie niezbędne nośniki reklamowe oraz całą identyfikację firmy.
Skład zespołu stanowi mieszanka doświadczenia i młodości, przez co projekty LMR i ich realizacja przebiega sprawnie i profesjonalnie

 

OSTC

Attachment 1 OSTC_LogoOSTC to liczący się na globalnym rynku finansowym zespół zawodowych traderów, aktywnych na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych, m.in. Liffe, CME, Eurex i ICE. Siedziby firmy znajdują się w 15 kluczowych miastach na całym świecie, z czego 5 w Polsce (Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Poznań). Spektakularny sukces OSTC zaowocował nie tylko dynamicznym rozwojem firmy, ale został także doceniony przez otoczenie biznesowe: firma zdobyła nagrodę Ruban d’Honneur od European Business Awards dla jednej z dziesięciu najlepszych firm w Europie w 2013 roku. Przyznano jej również Godło Inwestora w Kapitał Ludzki w latach 2012 i 2013. OSTC zapewnia swoim traderom profesjonalne środowisko pracy, dostęp do najnowocześniejszego sprzętu komputerowego i oprogramowania, a tym samym wyjątkową możliwość tradowania na globalnych rynkach finansowych. Dodatkowo, poprzez realizację strategicznego projektu OSTC Academy, czyli współpracę z czołowymi uczelniami ekonomicznymi w Polsce i na świecie oraz realizowanie projektu laboratoriów tradingowych, OSTC przyczynia się do budowania i wzmacniania relacji między nauką, edukacją i biznesem.

 

 

 

 

 

 

OVB Allfinanz

Logo_po_blue_klOVB jest przedsiębiorstwem dla przedsiębiorców, którzy korzystają ze stabilności naszego 45-letniego systemu budowy kariery zawodowej. Ciągłe wyzwania na rynku traktują jako szansę na wyróżnienie wysokiej jakości naszych usług i siły OVB. Łączy ich jednomyślne przekonanie, że pracują dla jedynej w swoim rodzaju marki oferującej być może najlepsze z możliwych perspektywy na przyszłość we wspólnej Europie: OVB.
OVB chce zapewnić mieszkańcom Europy najlepszą ofertę kompleksowych usług finansowych. Nasza wizja opiera się na kompetentnym i kompleksowym doradztwie w interesie klientów. Myśl przewodnia „OVB Allfinanz – po prostu lepiej” stanowi podstawę naszych działań. Kierując się tą dewizą, oferujemy naszym klientom wybrane produkty premium w połączeniu z najwyższej jakości serwisem.
Satysfakcja klientów, pośredników finansowych, pracowników i akcjonariuszy jest bowiem dla nas najważniejsza.

Profi Credit Polska

!cid_image001_png@01D087FAJedna z największych firm zajmująca się udzielaniem pożyczek klientom indywidualnym i przedsiębiorcom. W Polsce dysponuje ok. 60 biurami terenowymi. zatrudnia ok. 1500 doradców, którzy w każdej chwili mogą pomóc klientowi dobrać odpowiedni produkt finansowy.

 

 

Promedica24

Promedica24_LogoPromedica24 jest polską firmą, która od roku 2004 rekrutuje Opiekunki i Opiekunów, a także pielęgniarki do opieki nad osobami starszymi/chorymi w kraju i za granicą. Jest liderem w branży opiekuńczej i stara się w sposób aktywny przeciwdziałać rosnącemu bezrobociu w naszym kraju.

Prowadzi stałą współpracę z lokalnymi Urzędami Pracy oraz instytucjami rynku pracy i edukacji w całej Polsce, dając szansę na podjęcie pracy wszystkim tym, którzy z różnych powodów są bezrobotni lub napotykają trudności w powrocie do aktywności zawodowej. Firma zapewnia opiekunom (kobietom i mężczyznom) legalną i bezpieczną formę współpracy, opłacony ZUS, pakiet dodatkowych ubezpieczeń, a także kursy językowe oraz szkolenia z zakresu opieki w ramach projektu Akademia Promedica24.

 

Serco

2878Polskie biuro w Krakowie otworzono pod koniec 2009 roku. Z krakowskiego centrum Serco świadczy usługi dla dużych klientów z branży turystycznej. Odpowiada za kontakty z ich klientami w całej Europie: planuje ich podróże, zarządza rezerwacjami, pomaga rozwiązywać problemy, jakie pojawiają się w związku z ich podróżami. Pracownicy Serco European Services posługują się na co dzień językami obcymi m.in.: językiem niemieckim, francuskim, holenderskim, włoskim i hiszpańskim

Obecnie firma zatrudnia blisko 600 osób i wciąż się rozwija. Planuje się systematyczny wzrost zatrudnienia w najbliższych miesiącach i latach.

 

Sfinnova

SFINNOVA oferuje pełną obsługę lub wsparcie obszaru IT w instytucjach bankowych, finansowych oraz firmach przemysłowych. Specjalizujemy się w następujących usługach:

  • Zarządzanie Dostawcami
  • Wsparcie i prowadzenie wdrożeń IT
  • Dostosowanie i utrzymanie rozwiązań IT

 

SoftCom

softcom_logoSoftCom to firma działająca w obszarze nowych technologii. Łączy rozwiązania elektroniczne i programistyczne w celu lepszego promowania produktów klientów. Stawia na nowe technologie, ponieważ nie wystarczy być w punkcie sprzedaży. Zadaniem  SoftCom jest uświadamianie klientów o unikatowości ich produktów. W tym celu wykorzystują dedykowane technologie: Digital Signage – zapewnia Klientom unikalną możliwość zdalnej emisji reklamy na różnego typu nośnikach, TV, tablety, cyfrowe ramki, Info Kioski oraz jej pełne monitorowanie za pomocą systemu BIZNESPANORAMA; STOCKVISION – jedyny taki system do monitorowania informujący dostawcę o ilości towaru na półce sklepowej; WAYFAYER GPS –  własny system do optymalizacji kosztów generowanych w flotach pojazdów; APLIKACJE MOBILNE – rozwiązania Digital Signage oraz rozwój rynków smartfonów poszerzył rynek e-commerce o rozwiązania mobilne.

Sopra Steria

SOPRASTERIA_logo_CMJN_exe (2)Polski oddział firmy Sopra Steria powstał w 2007 roku w centrum Katowic. Obecnie zatrudniamy ponad 700 pracowników. Jako Global Delivery Center realizuje zadania dla zagranicznych klientów. Kompetencje językowe i kompetencje techniczne stanowią najmocniejsze strony polskiego oddziału, który w swoich założeniach podkreśla otwartość wobec różnych kultur, środowisk i doświadczeń zawodowych

 

 

Spółka Stolarczyk

Spolka_Stolarczyk_-_logotypSpółka Stolarczyk istnieje od 1991 roku. Jest to firma rodzinna, która w początkowych latach swojej działalności zajmowała się remontami oraz modernizacją urządzeń przemysłowych. Od połowy lat 90 zajmuje się produkcją maszyn i urządzeń potrzebnych do przetwarzania metalu z kręgów. Zespół konstruktorów oraz doświadczeni pracownicy projektują i realizują zadania stawiane przez naszych klientów. Nasze rozwiązania pozwalają zoptymalizować, zautomatyzować i usprawnić procesy produkcyjne, zmniejszając koszty związane z wytworzeniem produktu. Zdajemy sobie sprawę z potrzeby ciągłego rozwoju. Reagując na potrzeby rynku staramy się być o krok do przodu.

Przykładowe realizacje: rozwijanie blachy z kręgów, magazynowanie kręgów, przewijanie blachy nierozciętej z kręgu na krąg, rozcinanie wzdłużne blachy z kręgu, cięcie na arkusze blachy z kręgu, automatyczna paletyzacja produktów, automatyczny transport produktów, foliowanie zabezpieczające produkty, automatyczny system łączenia blach z kręgów.

 

STARS Impresariat

STARS_Logo [Converted]Agencja castingowa. Zajmuje się obsadą filmów, seriali, reklam.

 

 

 

 

 

 

 

TRW Centrum Inżynieryjne

TRW_logomaleTRW Automotive jest liderem motoryzacji w dziedzinie bezpieczeństwa. Projektujemy, rozwijamy oraz produkujemy najszerszy i najpełniejszy wachlarz systemów bezpieczeństwa  zarówno tych aktywnych, które mają na celu pomóc kierowcy w uniknięciu kolizji, jaki biernych zabezpieczające pasażerów w momencie wypadku. Pod koniec 2004 roku w Częstochowie rozpoczęło swoją działalność Centrum Inżynieryjne, gdzie obecnie zatrudnionych jest ponad 300  inżynierów.

Dział elektroniczny zajmuje się tworzeniem oraz weryfikowaniem oprogramowania, które jest wykorzystywane podczas seryjnej produkcji samochodów (oprogramowanie typu embedded).  Jest ono umieszczane w mikrokontrolerach odpowiedzialnych za specyficzne funkcje w samochodzie, np. odpalanie poduszek powietrznych podczas wypadku, pomiar ciśnienia w kołach i informowanie kierowcy o nieprawidłowym poziomie ciśnienia, aktywne systemy bezpieczeństwa, systemy radarowo-wizyjne wspomagające kierowcę.

Dział mechaniczny projektuje moduły poduszek powietrznych (w tym poduszki kierowcy, pasażera, poduszki boczne, poduszki kolanowe) oraz pasy bezpieczeństwa i zamki do pasów, a także kompletne kierownice.
Projekty realizowane są przy ścisłej współpracy z innymi centrami inżynieryjnymi TRW. Pracownicy Centrum będąc członkami międzynarodowych zespołów pracują nad globalnymi rozwiązaniami.

 

 

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A.

logoNależące do PGZ Zakłady Mechaniczne Tarnów są producentem szerokiej oferty uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w której szczególną rolę odgrywają artyleryjskie i artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze, karabiny wyborowe i maszynowe, granatniki, moździerze oraz zdalnie sterowane moduły uzbrojenia i sprzęt szkolno-treningowy. Tak szeroka oferta jest możliwa dzięki stałej uwadze, kierowanej w Spółce na badania i rozwój oraz innowacyjność wyrobów. Rozbudowa zaplecza projektowego i badawczego oraz podnoszenie kwalifikacji załogi pozwala na ewolucję w kierunku przedsiębiorstwa o charakterze inżynierskim. Utworzone w firmie Centrum Badawczo – Rozwojowe ma możliwość tworzenia nowoczesnych produktów dla wojska oraz służb mundurowych i daje podstawę do umocnienia przez Spółkę swojej pozycji w gronie liderów polskiego przemysłu obronnego, rozwijając także sprzedaż na rynkach zagranicznych. Firma proponuje również usługi kooperacyjne w zakresie obróbki plastycznej, technologii galwanicznych i cieplno-chemicznych oraz obróbki skrawaniem.